Co warto wiedzieć o taborecie gastronomicznym?

taboret grzewczy

Taboret gastronomiczny to nowoczesne urządzenie przeznaczone dla placówek gastronomicznych, produkcyjnych oraz przemysłowych. Jego największym atutem jest funkcjonalność i mobilność. Produkt ten występuje w postaci gazowej, elektrycznej, indukcyjnej lub elektryczno-gazowej. Taboret grzewczy przemysłowy to sprzęt wolnostojący, znakomicie sprawdzający się w użytkowaniu wewnątrz pomieszczenia. Po podłączeniu butli z gazem możne być wykorzystany do pracy na zewnątrz pomieszczeń.

Jaki taboret gazowy wybrać?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za zaopatrzeniem się w omawiany produkt należy jego stosunkowo niska cena. Trzeba mieć świadomość, że wysokiej jakości taboret renomowanego producenta można kupić już za 600 złotych. Bardzo często lepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch pojedynczych taboretów niż jednego z dwoma palnikami. Godny uwagi jest również fakt, że zdecydowana większość marek proponuje dwa rodzaje zasilania:
– gaz z sieci,
– na butlę gazową.

taboret grzewczy

W przypadku butli gazowej palnik może znajdować się praktycznie w każdym miejscu lokalu.

Zastosowanie urządzenia

Taboret grzewczy przemysłowy znalazł zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest konieczność przygotowania dużych ilości potraw, a więc w stołówkach, jadłodajniach, szkołach, zakładach karnych, w jednostkach wojskowych, w zakładach produkcyjnych czy obiektach żywienia zbiorowego. Może być znakomitym uzupełnieniem zaplecza kuchennego restauracji czy hotelu.

Taboret gastronomiczny przeznaczony jest do podgrzewania, smażenia i gotowania różnego rodzaju potraw w dużych garnkach. Dodatkowe wyposażenie w postaci emaliowanych ruszt i przewodów gazowych zwiększa możliwości wykorzystania urządzenia.

Omawiane produkty znakomicie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Ich konstrukcja i rodzaj materiału zapewniają utrzymanie czystości i higieny urządzenia.