Piece piekarnicze

elektryczny-piec-rotacyjny-r18
elektryczny-piec-rotacyjny-r18

Piece piekarnicze to podstawowe urządzenia w takich miejscach, jak piekarnia, pizzeria i cukiernia. Istnieją różne typy tych urządzeń. Różnią się typem paliwa, wielkością, budową i wieloma innymi parametrami.

Typy pieców piekarniczych

Piece piekarnicze dzieli się ze względu na typ paliwa, trzon i powierzchnię wypiekową. Zdolność pieca do szybkiego wypieku, energooszczędność i jego awaryjność jest uzależniona od jego konstrukcji.

Piec piekarniczy gazowy jest ogrzewany paliwem gazowym. Ten typ paliwa jest używany do pieca typu obrotowego wózkowego. Zbudowany jest z dużej komory wypiekowej, wymiennika ciepła, wytwornicy pary i obudowy ze stali nierdzewnej. W środku jest wózek piekarniczy, który obraca się z produktem.

W piecu obrotowym można wypiekać różne produkty, ponieważ dość szybko uzyskuje się tam różnice temperatur. Gdy piec obrotowy ulegnie awarii, jego konstrukcja pozwala ją szybko usunąć.

Piece piekarnicze elektryczne

Piec piekarniczy elektryczny posiada system grzewczy zbudowany z grzałek metalowych lub ceramicznych. W piecu elektrycznym można osobno regulować poszczególne komory wypiekowe.

Można zaoszczędzić energię poprzez wyłączenie poszczególnych komór. Piece elektryczne zajmują małą powierzchnię. W przypadku awarii ich elementy są łatwo dostępne.

Piec piekarniczy elektryczny jest typem pieca wsadowego. W piecach wsadowych najlepiej piecze się zwykły chleb i bułki.

Dokonując wyboru pieca piekarniczego trzeba ocenić jaka będzie nas interesować ilość produktu. Inny rodzaj pieca jest wskazany w piekarni zaopatrującej dużo sklepów w pieczywo, a inny w małej piekarence.