Niezawodne szafy chłodnicze gastronomiczne – na jaki układ chłodzenia postawić?

podstawy-chlodnicze-pod-urzadzenia-stolowe-br2p77

Wybierając nowe szafy chłodnicze gastronomiczne warto zwrócić szczególną uwagę na układ chłodzenia. W dzisiejszych czasach producenci oferują urządzenia z układem statycznym i dynamicznym. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto zapoznać się z nimi.

Czym charakteryzują się szafy chłodnicze chłodzone statycznie?

Tańsze szafy chłodnicze gastronomiczne najczęściej oparte są na chłodzeniu statycznym. W modelach tych w komorze nie zachodzi oczywiście cyrkulacja powietrza. Konwekcja odbywa się w naturalny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu temperatura w górnej części chłodziarki jest nieco wyższa, niż na dole. Opisywana metoda nazywana jest potocznie chłodzeniem grawitacyjnym. Największym minusem szafek chłodniczych tego typu jest to, że dość szybko się wychładzają podczas otwierania. Przemysłowa szafa chłodnicza z chłodzeniem statycznym nie powinna stać w ciepłym pomieszczeniu. Lepszymi parametrami użytkowymi może pochwalić się przemysłowa szafa chłodnicza z układem statycznym i dodatkowym wspomaganiem wentylatora. Wbudowany silnik odpowiada za cyrkulację powietrza.

Chłodzenie dynamiczne – co trzeba wiedzieć?

Chłodzenie dynamiczne jest o wiele bardziej wydajne, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem w branży gastronomicznej. Dzięki zaawansowanemu systemowi cyrkulacji nie ma nawet najmniejszych problemów z utrzymaniem stabilnej temperatury w całej komorze. Szafy chłodnicze tego typu doskonale sprawdzą się w lokalach, gdzie dość często otwierane są drzwiczki chłodnicze. Przemysłowa szafa chłodnicza z chłodzeniem dynamicznym blokuje automatycznie powietrze w chłodziarce w trakcie uchylenia drzwi. Chłodzenie dynamiczne jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą raz na zawsze zapomnieć o szronie na ściankach komory. Najlepszym wyborem są szafy chłodnicze – https://gastronet24.pl/12721-szafy-chlodnicze z nowoczesnym system No Frost.