Jakie zalety ma Ilex Guayusa?

Ilex Guayusa 1

Ilex Guayusa to popularny kuzyn Yerba Mate, który w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Suszone liście w swoim składzie zawierają nie tylko kofeinę, ale również teobrominę i wiele innych dimetyloksantyn. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą poznać największe zalety tych niesamowitych liści.

Dlaczego warto?

Ilex Guayusa doskonale pobudza i rozjaśnia umysł, dlatego też warto systematycznie skorzystać z jej dobrodziejstwa. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą zwiększyć koncentrację i wzmocnić pracę układu krwionośnego. Ilex Guayusa jest idealnym wyborem przede wszystkim dla aktywnych osób, które po ciężkim treningu fizycznym muszą zregenerować swoje siły. Magiczna herbata w swoim składzie zawiera bardzo wiele drogocennych witam i substancji odżywczych. Mowa tutaj przede wszystkim o kwasie galusowym, guanidynie i niacynie.

Jak przygotować odświeżający napar?

Suszone liście Ilex Guayusa doskonale nadają się jako dodatek do popularnej yerby. Aby przygotować niesamowity napar wystarczy 1-2 łyżeczki pokruszonych liści. Pamiętać należy jedynie o tym, że smak uwalniać będzie się przez dłuższą chwilę po zaparzeniu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby przygotować samodzielny napój. W tym celu 2-3 łyżeczki pokruszonych liści należy zalać wodą o temperaturze około 80 stopni. Napar należy pozostawić pod przykryciem na 10 minut.