Symbole, czyli oznaczenia znajdujące się na pojemnikach z żywnością

pojemniki plastikowe do żywności 4

Mało kto wie, że plastikowe zestawy pojemników na żywność mają dużo więcej „do powiedzenia”, niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Te proste elementy wyposażenia kuchni posiadają na swej powierzchni szereg oznaczeń, które bardzo dużo mówią nt. ich ewentualnego zastosowania.

Motyw kieliszka i widelca

Dobrze znany wszystkim symbol kieliszka i widelca pojawia się na opakowaniach z żywnością nieprzypadkowo. Znak ten oznacza, że oznaczone w ten sposób pudełko jest wyprodukowane z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Mowa tu rzecz jasna o tworzywie, którego cząstki nie przedostają się do żywności. Co więcej, jego obecność nie wpływa na smak i aromat przechowywanych w danym opakowaniu potraw.

Dodatkowe symbole, które warto znać

Typowy komplet pojemników kuchennych Bokono może być dodatkowo opisany za pomocą wielu innych, bardzo ciekawych symboli. Oto najważniejsze z nich:

– Zmywarka – ten symbol oznacza, że wybrane opakowanie może być bezpiecznie myte w zmywarce i to niezależnie od wybranego trybu jej pracy.
– Temperatura – symbol ten mający postać liczby i charakterystycznego kółka oznaczającego stopnie informuje użytkownika, w jakiej temperaturze wybrane opakowanie może być użytkowane.
– Mikrofalówka – symbol ten oznacza, że pojemnik może być wykorzystywany np. do podgrzania posiłku wewnątrz kuchenki mikrofalowej.
– Płatek śniegu – jest to symbol oznaczający możliwość wykorzystania danego pojemnika do przechowywania np. potraw zmrożonych.

Dane te powinny znajdować się w możliwie dobrze widocznym miejscu. Często jednak bywa tak, że przezroczyste tworzywo znacznie utrudnia odczytanie zawartych na nim informacji.