Czym jest erytrytol?

Nie od dziś wiadomo, że żyjemy w społeczeństwie, które stanowczo nadużywa cukru. Nadmiar cukru powoduje wiele chorób autoimmunologicznych i metabolicznych, z których najpopularniejszą jest cukrzyca typu II. Oprócz tego, zbyt duża ilość cukru powoduje próchnicę zębów i otyłość. Jak się okazuje zdrowy styl życia wcale nie wymusza całkowitej rezygnacji ze słodkich przekąsek. Zachęca jednak do stosowania zdrowych zamienników tradycyjnego cukru.

Dlaczego powinniśmy unikać cukru?

Cukier to substancja silnie uzależniająca. Jedzenie słodyczy powoduje wyrzut endorfin, powszechnie znanych jako hormony szczęścia. Tak właściwie to nie sama substancja powoduje uzależnienie, a stan, który osiąga się po jej spożyciu. Lekarze i dietetycy przestrzegają nas przez nadmiarem cukru. I bardzo słusznie – nie bez powodu cukier nazywany jest białą śmiercią. Cukier jest odpowiedzialny za powstawanie wielu chorób metabolicznych, otyłość oraz próchnicę zębów.

Jak wyłączyć cukier z diety?

Wzrost świadomości na temat szkodliwego działania cukru przyczynił się do tego, że coraz więcej osób chce całkowicie wyeliminować go z diety. Może to nie być łatwe, ponieważ wielu producentów nie wspomina o dodawaniu cukrów do swoich produktów, co jest często wprowadza konsumentów w błąd. Zdecydowana większość z nas jest przyzwyczajona do spożywania cukru od najmłodszych lat, dlatego jego eliminacja z diety, powinna być traktowana jako wieloetapowy proces. Pierwszym krokiem jest oczywiście ograniczenie ilości spożywanych cukrów prostych, na rzecz węglowodanów złożonych. Eliminując cukier z diety dochodzi do pewnego rodzaju zmian metabolicznych, które wymagają czasu.

Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru

Jednym z najlepszych rozwiązań, które z pewnością zadowoli miłośników słodkich łakoci, jest zastosowanie zdrowych zamienników cukru. Jednym z najzdrowszych słodzików na świecie jest erytrytol. Erytrytol z planteon.pl to organiczny związek chemiczny, który stanowi dodatek do wielu produktów spożywczych. Nie podnosi on poziomu glukozy we krwi, dlatego jest świetną propozycją dla cukrzyków i osób na diecie redukcyjnej.