Wszystko o przyprawie Sumak

Sumak jest przyprawą, którą pozyskuje się z owoców, przypominających jagody. Ma wiele zastosowań, jednak szczególnie spotykana jest w kuchni śródziemnomorskiej, poprzez lekko cierpki, a nawet można uznać, że kwaśny smak. Dzięki niej z łatwością można wydobyć smak mięsa i podkreślić smak ryby, ale równie dobrze sprawdza się jako przyprawa, do mięs.

Do czego warto dodawać przyprawę Sumak

Przyprawa Sumak (https://planteon.pl/przyprawy-swiata/ziola-w-kuchni/sumak-mielony) bardzo dobrze sprawdza się do ryb i mięs. Z łatwością przygotujemy za jej pomocą np sos do kebaba, bo w połączeniu z jogurtem prezentuje się nad wyraz dobrze. Jeśli chodzi o inne jej zastosowanie, to bardzo dobrze sprawdza się jako przyprawa do różnego rodzaju dipów do przekąsek i sałatek. Daje ona przyjemny kwaśny smak bardzo zbliżony do cytryny. Może więc być jej zamiennikiem. Jeśli chodzi o to jednak, gdzie spotyka się ja najczęściej, to jest to niezaprzeczalnie kuchnia śródziemnomorska. To właśnie tam używa się jej najwięcej, ze względu na łatwą dostępność w tych krajach, a także wyjątkowo cierpki smak jaki daje potrawom, który jest charakterystyczny, właśnie dla tej kuchni.

Domowe zastosowanie jednak, to przede wszystkim ryby i sałatki i to właśnie tam najczęściej się ją wykorzystuje w Polsce. Dzięki niej możemy wzbogacić smak każdego dipu, a ten który ma być podany w towarzystwie mięs, będzie pasował szczególnie. Warto więc zaopatrzyć się w tą przyprawę, a kupimy ją w sklepach ze zdrową żywnością lub w internecie. Jest to bardzo zdrowa opcja, która do tego wzbogaca smak bardzo wielu różnych potraw. Bardzo ważną kwestią jest fakt, że, aby przyprawa ciągle była dobra w smaku i świeża, to należy ją przechowywać w zamkniętym pojemniku.