Zdrowotne właściwości soli himalajskiej

Choć sól himalajska jest dostępna w większości sklepach i marketach, to nadal bardzo dużo osób korzysta z białej soli, która jest niezdrowa. Warto zapoznać się z dobroczynny i właściwościami różowej soli, gdyż stanowi doskonałą alternatywę.

Sól himalajska na zdrowie

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale sól himalajska posiada aż 84 dobroczynne minerały. Zawiera między innymi żelazo, wapń, miedź, cynk i wiele innych składników i minerałów, które działają pozytywnie na nasze zdrowie. Sól himalajska można stosować nie tylko w kuchni, choć w niej się przydaje, ślę również do inhalacji, bo bardzo pozytywnie wpływa na górne drogi oddechowe. Przydaje się również, aby móc zachować piękny wygląd. Jest polecana osobom, które borykają die z problemem przesuszonej skóry. Wystarczy dodać sól do kąpiel, wystarczy 30 min żeby skóra stała się gładka i nawilżona.

Gdzie kupić sól himalajska? W sklepach dostępna jestvdrobna sól himalajska, jak i grubo ziarnista. W zasadzie można ka kupić wszędzie, zarówno w sklepach spożywczych, dużych marketach, jak i punktach że zdrowa żywnością.

To, co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zwracać większą uwagę na produktu, które kupujemy w sklepach. Dzięki temu będziemy zdrowi i możemy uniknąć wielu poważnych chorób cywilizacyjnych np. Nowotworów czy chorób serca., ale nie tylko. Sól himalajska to samo zdrowie i warto ją włączyć do swojej diety.