Kilka słów o białej herbacie

Biała herbata jest najmniej przetworzoną z prawdziwych herbat i podlega prostemu procesowi produkcyjnemu, który składa się tylko z jednego kroku. Liście herbaty są zbierane, a następnie natychmiast suszone na zewnątrz w naturalnym świetle słonecznym. Wszystkie białe herbaty produkowane są w chińskiej prowincji Fujian. Do produkcji tej delikatnej herbaty używa się tylko najmłodszych liści.

sklep z herbatami

Smak i aromat

Delikatne, naturalnie słodkie smaki nadają tej herbacie miękki i subtelny profil smakowy. Ma jasnożółty kolor, chociaż niektóre odmiany mogą również mieć odcienie zieleni. Biała herbata ma kwiatowe i owocowe aromaty, które dodają jej naturalnej słodyczy, którą można odtworzyć dodając plasterek cytryny lub miodu. Dobry sklep z herbatami z pewnością będzie miał w ofercie białą herbatę, która jest jedną z bardziej łagodnych herbat pod względem smaku. W rezultacie biała herbata jest powszechnie dobrym wyborem dla osób ją pijących.

Korzyści dla zdrowia

Korzyści zdrowotne wynikające z picia białej herbaty obejmują potencjalnie zmniejszone ryzyko raka, zaburzeń sercowo-naczyniowych oraz poprawę zdrowia jamy ustnej. Biała herbata ma właściwości przeciw utleniające i zwalniające proces starzenia komórek, które pomagają w utrzymaniu dobrego zdrowia i skóry pozbawionej zmarszczek. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym biała herbata chroni organizm przed różnymi bakteriami powodującymi zakażenia.