Wszystko co trzeba wiedzieć o papryce słodkiej

Papryka cieszy się w polskiej kuchni ogromną popularnością. Nadaje ona wyjątkowy smak każdej potrawie. Najczęściej papryka kojarzy nam się z ostrym smakiem. Warto jednak wiedzieć, że istnieje także papryka słodka. Czym jest, jakie ma zastosowanie oraz właściwości?

Papryka słodka


Papryka słodka mielona to przyprawa, która powstaje ze zmielonych oraz wysuszonych owoców papryki rocznej. Uprawiana jest ona przede wszystkim w Ameryce Południowej. Paprykę słodką charakteryzuje niezwykle aromatyczny zapach oraz ceglany kolor.

Zastosowanie słodkiej papryki

Kuchnie, w których przede wszystkim używa się tej przyprawy to kuchnia hiszpańska, węgierska oraz meksykańska. Stosowana jest także jako barwnik spożywczy, np. do sosów. Papryka słodka mielona idealnie nadaje się jako przyprawa do takich potraw jak gulasz, zupy, ryby, potrawy mięsne czy sosy. Można jej użyć choćby jako przyprawę do wielu potraw na grilla.

papryka slodka mielona

Właściwości słodkiej papryki

Słodka papryka ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Niezwykle pozytywnie wpływa na odporność naszego organizmu. Wszystko dlatego, iż zawiera ona wiele cennych witamin oraz minerałów. Mowa tu o takich witaminach jak witaminy A, B i oraz oraz takich składnikach jak olej eteryczny oraz beta-karoten. Przyprawa ta skutecznie wpływa także na procesy trawienne oraz wpływa na wzrost apetytu. Chroni ona także nasze oczy przed promieniami UV. Jest to zatem przyprawa, która stosowana powinna być w wielu potrawach. Nie tylko bowiem poprawi ich smak, ale także pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.